BELYSNING / Väggbelysning / Väggbelysning 5806063
*
nr 580 6063
Väggbelysning
Art DEco, med reliefdekor, längd: 50
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:24:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 13:58:32
1
300 kr
24/4 10:13:33
2
400 kr
27/4 17:57:02
3
400 kr
27/4 18:04:09
3
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco reliefdekor väggbelysning
-
6157 Lampett
Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höj..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:10
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
*
Väggbelysning
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6063
Väggbelysning
Art DEco, med reliefdekor, längd: 50
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 13:58:32 | 1 | 300 kr |
24/4 10:13:33 | 2 | 400 kr |
27/4 17:57:02 | 3 | 400 kr |
27/4 18:04:09 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco reliefdekor väggbelysning
-
6157 Lampett
Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höj..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:10 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56